телефонуйте 067-125-30-46

image image image image image image image image image
Зимові Свята Верховини Коли паде сніг, гуцул чує Різдво. З першою сніжинкою в голові починає коляда гудіти, а в роті присмак куті відчувається. Однак приготування до цього найбільш культивованого у горах свята починається задовго до того. Або взагалі є неперервним.

Детальніше

Екскурсії по музеях, та цікавих місцях Екскурсії по музеях, та цікавих місцях

Детальніше

Катання на санках Це універсальний вид розваг, який не потребує нічого спеціального, тільки гірка та трохи снігу. Це улюблене заняття дітей в зимку і навіть деяких дорослих.

Детальніше

Гірськолижний курорт "Буквель" 55 км. від Верховини. Трансфер за домовленістю. Прокат лижного комплекту 140 грн. найбільший гірськолижний курорт України. Розташований неподалік від села Поляниця Яремчанської міської ради, біля підніжжя гори Буковель на висоті 920 метрів над рівнем моря.

Детальніше

Гірськолижний курорт Ворохта Кліматичний курорт Ворохта розташований на річці Прут в мальовничому куточку українських Карпат на висоті 800-850 метрів над рівнем моря. Ще донедавна курорт Ворохта був відомий як центр зимових видів спорту – саме тут знаходилась вся інфраструктура для підготовки національних команд зі стрибків з трампліну, біатлону, лижних гонок, тощо.

Детальніше

Полонина Діл На полонину Діл, що у Верховинському районі на Івано-Франківщині, щодня приходять туристи, щоб поласувати свіжим сиром і полюбуватися мальовничими гірськими пейзажами. Місцеві мешканці її називають "панською", бо дорога до полонини неважка й швидка.

Детальніше

Катання на лижах Зима прекрасна пора для заняття таким видом спорту, як катання на лижах. Завдяки йому поліпшується робота серця, вся фігура набуває ідеальні пропорції. З кожним роком все більша кількість туристів відправляються на відпочинок не в теплі країни, а навпаки — де більше снігу.

Детальніше

Катання на конях, або санях у Верховині Безпечно. Безпека забезпечується спокійним характером коней. Для початківців пропонуються не "баскі скакуни", а роками перевірені в роботі коні, які не стають на диби, не брикають і добре слухаються команд.

Детальніше

Катання на ковзанах Каток – прекрасне місце, щоб провести час, знайти нових друзів і, нарешті, отримати порцію свіжого повітря і гарного настрою. Мати свої ковзани сьогодні не проблема, а взяти їх на прокат – ще простіше.

Детальніше

Полонина Діл

5 800x600На полонину Діл, що у Верховинському районі на Івано-Франківщині, щодня приходять туристи, щоб поласувати свіжим сиром і полюбуватися мальовничими гірськими пейзажами. Місцеві мешканці її називають "панською", бо дорога до полонини неважка й швидка.

 

"Люди з навколишніх сіл на літо віддають нам на випас корови. Зараз ми доглядаємо 54 худобини, а колись на цій полонині випасали понад 150 голів. За роботу собі лишаємо щодня по 4 літра молока, а решту віддаємо сиром, чи сметаною господарям, - розповідає Василь Стефурак, депутат полонини. Так місцеві називають керівника такого господарства. – З молока виготовляємо різноманітні сири – вурду, будз і бринзу".

Полонина Діл знаходиться на висоті понад 950 метрів над рівнем моря. До неї відносять майже 50 га високогірних пасовищ.

"Можна йти двома шляхами. Один з них має крутіший підйом, а другий через лісок зі струмком. Дорога займає добрих 40 хвилин. Піднятися можуть, як діти так і літні люди", - пояснює Василь Стефурак.

Пастухи розповідають туристам про життя на полонині й частують сирами. Сири варять у спеціальному окремому приміщенні. Гостям показують великий на 300 літрів чан. У нього наливають свіже молоко, додають гляк – сежучний фермент, виготовлений із шлунка молоденького теляти.

"Коли молоко згорнеться, то вийде сир. Його називають будз. Сир відціджують і коптять. Із сироватки, яка залишилася робимо вурду. Такий сир менш жирний і продаємо його дешевше – по 35 грн. за кілограм, - пояснює Василь Стефурак. – Бринзу робимо із будза. Його перемелюємо й перемішуємо зі сіллю".

"Очам не повірили, коли нам пастухи на пробу нарізали півкілограмові скибки різноманітних сирів. Їж скільки хочеш! Найсмачніший мені був будз. Його тут продають по 40 грн за кілограм, - говорить туристка Олена Дацюк із Києва. – Ми наїлися того сиру, мало пуп не розв'язався. Ще й до дому накупляли".

На полонину переважно йдуть пішки. Виїхати по стрімкій з камінням дорозі під силу хіба тільки коням, УАЗам і вантажівкам УРАЛ чи ЗІЛ. "Круті" позашляховики та легковики залишають внизу біля асфальтної дороги.